Достапни линкови

Токио: Силен тајфун ја погоди Јапонија


Силен тајфун денеска ја погоди Јапонија во кој, како што јавуваат агенциите, загинале најмалку шест лица, а пеесетина биле повредени. Полицијата соопшти дека имало и неколкумина исчезнати.
XS
SM
MD
LG