Достапни линкови

Вашингтон: САД нема да бидат спречени од терористите


Американскиот државен секретар Колин Пауел изјави дека Соединетите Држави нема да бидат спречени од терористите и оти нивните сили ќе останат во Ирак се додека не се формира ирачката влада. Пауел ова го изјави по повод нападот со автомобил бомба пред јорданската амбасада во Багдад во кој загинаа 11, а беа ранети 60 лица.
XS
SM
MD
LG