Достапни линкови

Сараево: Пронајдени 42 ракетни лансери


Нато силите во Босна и локалната полиција во делот на Република Српска пронашле 42 ракетни лансери. Министерството за надворешни работи соопшти дека оружјето е пронајдено во село Мањача 120 километри од Сараево и засега не е познато дали е од времето на војната во Босна или е скриено во понов период.
XS
SM
MD
LG