Достапни линкови

Индонезија: Нападот на хотелот Мериот го извршил член на организацијата Џама Исламија


Индонезиската полиција соопшти дека лицето кое со автомобилот бомба изври самоубиствен напад пред хотелот Мериот во Џакарта е член на организацијата Џама Исламија. Најмалку 14 лица загинаа при овој терористички чин.
XS
SM
MD
LG