Достапни линкови

Аскар: Убиен најмалку еден Палестинец во акцијата на израелските сили


Најмалку еден палестинец е убиен во акцијата на израелската војска против милитантите на Хамас во бегалскиот логор Аскар во близина на Наблус, јавија агенциите. Во кампот дошло до претстрелки, а со против тенковска мина е унишет третиот спрат на зградата во која биле припадниците на Хамас.
XS
SM
MD
LG