Достапни линкови

Ингушија: Шест руски војниици загинаа во напад на нивното возило


Шест руски војници загинале, а 6 биле ранети во напад врз нивното возило во Ингушија во близина на границата со Чеченија од страна на неидентификувани напаѓачи. Во последните 24 часа во Чеченија, како што јавија руските медиуми, загинале 7 руски војници, а 21 бил ранет. Во октомври во Чеченија треба да се одтржат претседателски избори како дел од мировниот план.
XS
SM
MD
LG