Достапни линкови

Ерусалим: Денеска ќе бидат ослободени 399 палестински затвореници


Израелската армија соопшти дека денеска ке ослободи 339 палестински затвореници. Палестинците бараат ослободување на илјадници затвореници од израелските затвори, а според извештајите несогласувањата околу бројките е главна причина што премиерот Махмуд Абаз го откажа денешниот состанок со премиерот Ариел Шарон.
XS
SM
MD
LG