Достапни линкови

Вашингтон: Буш одобри испраќање мала група војници во Либерија


Американскиот претседател Џорџ Буш одобри испраќање мала група војници кои во Либерија ке им дадат логистичка подршка на западно африканските мировници. Тие ке го подготвуваат и евентуалното пристигнување на поголем американски контигент во земјата разорена од граѓанаската војна.
XS
SM
MD
LG