Достапни линкови

Индонезија: Сличности меќу хотелските напади од годинава и лани


Индонезиската полиција соопшти дека постоји сличност меѓу вчерашната бомба и и употребените методи при нападот врз хотелот Мериот кога вчера загинаа 15 лица и минатогодишниот напад на Бали во кој загина 200 луѓе. Според сингапурскиот весник Стреит Тајмс, организацијата Џама Исламија поврзана со Ал Каеда ја признала одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG