Достапни линкови

Хирошима: 58 години од американскиот напад со атомска бомба


Во Јапонскиот град Хирошима денеска се одбележуваат 58 години од американскиот напад со атомска бомба во Втората Светска Војна. Градоначалникот Тадатоши Акиба ги критикуваше Соединетите Држави поради развојот на нова нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG