Достапни линкови

Либерија: Денеска пристигнуваат дополнителни нигериски војници


Во Либерија денеска треба да пристигнат дополнителен број нигеријски војници како дел од западноафриканските мировни сили. Овие војници, нема да влегуваат во главниот град Монровија, туку ќе го обезбедуваат аеродромот на кој треба да пристигаат над трите илјади мировници.
XS
SM
MD
LG