Достапни линкови

Москва: Посета на помошникот секретар за одбрана на САД


Американскиот помошник секретар за Блискиот Исток Вилијем Барнс од денеска е на разговори во Москва посветни на Ирак и на мировниот процес меѓу палестинците и израелците. Со престојот во Москва тој ја започнува турнејата во рамките на која, како што е најавено во Вашингтон, ќе ги посети Багдад, Каиро, Ерусалим и Западниот Брег.
XS
SM
MD
LG