Достапни линкови

Џакарта: Најмалку десет загинати во експлозија пред хотел


Најмалку десет лица загинале, а седумдесетина биле повредени во денешната експлозија пред хотелот Мериот во центарот на Џакарта. Индонезиската полиција соопшти дека експлозијата била предизвикана од автомобил бомба. Во минатата година во терористичкиот напад во Бали загинаа над двесте луѓе.
XS
SM
MD
LG