Достапни линкови

Техеран: Иран ги отрфла обвинувањата на САД


Иран ги отфрла обвинувањата на Вашингтон дека брза да развие нукеарна програма. Ова го изјави портпаролот на министерството за надворешни работи Хамид Реза Асефи пред посетата на Техеран на тимот експерти на Меѓународната Агенција за атомска енергија.
XS
SM
MD
LG