Достапни линкови

Јордан: Состанок за можни инвестиции во Ирак


Неколку стотици бизнисмени од светот одржуваат состанок во Јордан за можностите за инвестиции во Ирак. Конференцијата е организирана од Американско - Ирачката Комора формирана веднаш по стартот на војната во Ирак.
XS
SM
MD
LG