Достапни линкови

Боливија: За два дена запленети пет тони кокаин


Полицијата во Боливија запленила 3 тони кокаин во градот Санта Круз, а пред три дена се заплените 2 два тони кокаин. Боливискиот министер за надворешни работи Јерко Кукоч изјави дека специјалните единици за борба против дрогата во саботата уапсиле 24 члена на една меѓународна банда која се занимавала со шферц со дрога.
XS
SM
MD
LG