Достапни линкови

Моздок: 49 загинати во бомбашкиот напад врз воената болница


Четириесет и девет лица загинаа а седумдесет и осум се повредени во бомбашкиот напад врз воената болница во Моздок на Кавказ што се случи во петокот соопшти денеска руското минитертство за вонредна состојба за регинот на југот.Руското државно обвинителство оцени дека нападот врз болницата во Моздок која им беше наменета на руските сили во подрачјето на северен кавказ што се бореа во чеченија претставува одмазднички чин на чеченските сепаратисти.
XS
SM
MD
LG