Достапни линкови

Анкара: Повредени 16 припадници на турските сили за безбедност во експлозија


Шеснаесет припадници на турските сили за безбедност се повредени при екплозија на две бомби пред тренинг центарот на министерството за правда денеска во Анкара. Засега никој не ја презеде одговорноста за поставените бомби во една празна зграда, јавија агенциите.
XS
SM
MD
LG