Достапни линкови

Јордан: Двете ќерки на Хусеин добија азил


Двете ќерки на Садам Хусеин добија азил во Јордан, јави асошиетед прес. Поранешниот ирачки лидер Хусеин во 1996 нареди егзекуција на нивните сопрузи под обвинение дека давале доверливи информации на западни земји.
XS
SM
MD
LG