Достапни линкови

Пекинг: Кина ги отфрла тврдењата на САД


Кина денеска ги отфрли тврдењата на Соединетите Држави дека насочила нови ракети кон Тајван. Според министерството за надворешни работи во Пекинг, Вашингтон бара изговор за да продаде ново модерно оружје на Тајван.
XS
SM
MD
LG