Достапни линкови

Њујорк: Според Анан криза во меѓународниот систем


Генералниот секретар на Обединетите Нации Кофи Анан оцени дека војната во Ирак и судирите во Африка покажуваат дека постои сериозна криза во меѓународниот систем. Затоа, како што рече, на овој систем му се потребни темелни реформи.
XS
SM
MD
LG