Достапни линкови

Тирана: Одбиен предлогот Бело да биде нов шеф на дипломатијата


Албанскиот парламент денеска го одби предлогот на премиерот Фатос Нано за шеф на дипломатијата да биде избран Марко Бело. Наименувањето на Бело го одбија представниците на опозицијата но и една фракција на партијата на Нано предводена од поранешниот министер за надворешни работи на Албанија Илир Мета.
XS
SM
MD
LG