Достапни линкови

Франција: Најмалку 30 загинати во шумски пожари


Најмалку три лица загинале во шумските пожари пшто беснеат во Југоисточна Франција. Минатата ноќ неколку иљади луѓе во загрозениот регион ја минале ноќта во импровизирани засолништа поради опасност од пожарите.
XS
SM
MD
LG