Достапни линкови

Вашингтон: Посета на Ариел Шарон


Изралескиот премиер Аријел Шарон престојува во посета на Соединетите Држави посветена на разговори околу спроведувањето на патната мапа за мирот на Блискиот Исток. Пред посетата на Шарон израел соопшти дека ќе ослободи 540 палестински затвореници меѓу кои и членови на милитантните движења. Претходно во Вашингтон престојуваше палестинскиот премиер Махмуд Абаз од кого американскиот председател Буш побара да ги запре нападите на исламистите во Израел.
XS
SM
MD
LG