Достапни линкови

Пекинг: Посета на заменик државниот секретар на САД


Заменик државниот секретар на Соединетите Држави Џон Болтон денеска во Пекинг разговара со представниците на кинеското министерство за надворешни работи. Клучна тема на средбата е кризата со нуклеарните капацитети на Северна Кореја и начините за дипломатско решавање на спорот.
XS
SM
MD
LG