Достапни линкови

Вашингтон: Разговори Буш - Абаз


Американскиот претседател Џорџ Буш по средбата во Вашингтон со палестинскиот премиер Махмуд Абаз изјави дека треба да се интензивираат напорите за мир меѓу, како што рече, две слободни и безбедни држави – Израел и Палестина. Џорџ Буш во вторник треба да разговара и со израелскиот премиер Ариел Шарон.
XS
SM
MD
LG