Достапни линкови

Прага: Миг Џегер го прославува шеесетиот роденден


Рок ѕвездата Мик Џегер денеска во Прага ќе го прослави шеесетиот роденден. Се очекува на прославата за која се уште не се знае каде ќе се одржи да присуствуваат многу познати личности, меѓу нив и поранешниот чешки претседател Вацлав Хавел. Утрешниот концерт на Ролингстоунс во Прага е последен од нивната европска турнеја.
XS
SM
MD
LG