Достапни линкови

Тајван: Земјотрес со среден интензитет


Земјотрес со јачина од 5,5 степени по Рихтеровата скала го погоди денеска Тајван, но нема информации за жртви или материјална штета. Земјотресот е регистриран во 11 часот по локално време, а епицентарот бил на 61 километар од североисточниот брег на Тајван, на 101 километар под морето.
XS
SM
MD
LG