Достапни линкови

Филипини: Најмалку 20 загинати од тајфун


Најмалку 20 лица загинале од тајфунот Имбудо што ги погоди Филипините. Овој тајфун е најсилниот што во последните пет години го погодил архипелагот.
XS
SM
MD
LG