Достапни линкови

Вашингтон: Воздржана реакција по соопштението на Иран


Вашингтон воздржано реагираше на соопштението на Техеран дека иранските власти уапсиле клучни личности на терористичката мрежа Ал-Каида. Американскиот државен секретар Колин Пауел изјави дека соопштението на Техеран представува интересен развој на настаните но останува да се види како Иран ќе постапува со терористите. Вашингтон бара сите уапсени терористи да бидат испорачани или на Соединетите Држави или на земјите од кои потекнуваат за таму да им се суди.
XS
SM
MD
LG