Достапни линкови

Вашингтон: САД ќе ги објават фотографиите на убиените синови на Хусеин


Соединетите Држави ќе ги објават фотографиите на убиените синови на Садам Хусеин – изјави американскиот секретар за одбрана Доналд Рамсфелд. Тој не прецизираше кога фотографиите, што треба да ги убедат Ирачаните дека Удај и Кусај Хуесин се навистина мртви, ќе бидат објавени.
XS
SM
MD
LG