Достапни линкови

Мосул: Убиени тројца американски војници


Тројца американски војници се убиени денеска во минофрлачки напад врз воен конвој на единицата стационирана во Мосул. Убиените и припаѓаат на 101-та десантна дивизија која го изведе нападот на куќата во која се криеја синовите на Садам.
XS
SM
MD
LG