Достапни линкови

Дубаи: Емитувана аудио снимка со гласот на Хусеин


Телевизијата Ал-Арабија со седиште во Дубаи денеска емитуваше аудио -снимка за која тврди дека е гласот на поранешниот ирачки претседател Садам Хусеин. Во пораката, снимена пред три дена, се вели дека војната во Ирак не е завршена. Автентичноста на снимката сеуште не е потврдена.
XS
SM
MD
LG