Достапни линкови

Тбилиси: Градот целосно без струја


Главниот град на Грузија Тбилиси е тотално без електрична енергија, поради дефект на главниот далновод во грузија јави руската агенција итар-Тас. во Тбилиси не работат градското метро, телевизијата и радио-станиците. Причина за дефектот не е соопштена.
XS
SM
MD
LG