Достапни линкови

Белград: Маровиќ понуди помош на НАТО за пронаоѓање на осомничените за воени злосторства


Претседателот на Србија и Црна Гора Светозар Маровиќ понуди помош на НАТО во пронаоѓањето на осумничениот за воени злосторства Ратко Младиќ. На средбата со генералниот секретар на НАТО Џорџ Робертсон Маровиќ рече оти не верува дека Малдиќ се крие во Србија и Црна Гора.
XS
SM
MD
LG