Достапни линкови

Париз: Изгаснат пожарот на Ајфеловата кула


Пожарот што во текот на ноќта избувна на третиот, последен кат на Ајфеловата кула по еден час е изгаснат.Иако овој дела од Кулата не е достапен за туристите тие веднаш биле евакуирани. Се претпоставува дека причината за пожарот бил краток спој. Ајфеловата кула е висока 300 метри и тежи повеќе од 10 илади тони
XS
SM
MD
LG