Достапни линкови

Вашингтон: Стивен Хендли ја презеде одговорноста за јануарскиот говор на Буш


Стивен Хедли, заменик советникот за национална безбедност на претседателот Џорџ Буш ја презеде одговорноста за контроверзите предизвикани со тврдењата дека Ирак се обидел да купи ураниум од една африканска земја. Хедли изјави дека требал од јануарскиот говор на Буш да ја го извади спорното тврдење бидејќи тоа го побарала Централната Разузнавачка Служба - ЦИА . Сега ми е јасно дека не сум ја исполнил должноста – изјави Хедли.
XS
SM
MD
LG