Достапни линкови

Брисел: ЕУ подготвена да учествува во реконструкцијата на Ирак


Европската Унија е подготвена да земе учество во реконстукцијата на Ирак, се вели во заедничкото соопштение на министерскиот совет што заврши доцна синоќа во Брисел. Во него исто така се поздравува воспоставуивањето на владиниот совет во кој партиципираат претставници на сите заедници во Ирак.
XS
SM
MD
LG