Достапни линкови

Кашмир: Најмалку седум загинати во напад на милитанти


Најмалку седум индиски војници се убиени во нападот на милитантите врз еден воен гарнизон во Кашмир. Во инцидентот загинале и двајца напаѓачи за кои се верува дека се исламски сепаратисти.
XS
SM
MD
LG