Достапни линкови

Њујорк: Анан ќе го информира Советот за безбедност за ситуацијата во Ирак


Генерералниот секретар на Обединетите Нации Кофи Анан и неговиот специјален представник Серѓо Де Мело денеска пред Советот за Безбедност ќе информираат за ситуацијата во Ирак. На седницата ќе присутвуваат и представници на привремениот владин совет неодамна воспоставен во Ирак.
XS
SM
MD
LG