Достапни линкови

Липјане: Испукан проектил, без повредени


Во северниот дел на Липјане е испукан рачен проектил, но во инцидентот нема повредени, изјави портпарол на косовската полиција Рефки Морина. Според агенциите цел на нападот била куќата на представникот на малцинската заедница на Ромите.
XS
SM
MD
LG