Достапни линкови

Кина: Најмалку девет загинати во силен земјотрес во провинцијата Јунан


Најмалку девет луѓе загинале во силниот земјотрес со интензитет од 6,2 степена што ја погоди ноќта јужната кинеска провинција Јунан. Агенциите јавуваат и дека најмалку двесте луѓе се повредени. Епицентарот на земјотресот бил во областа Дајао.
XS
SM
MD
LG