Достапни линкови

Багдад: Загинаа еден американски војник и преведувач


Еден американски војник и ирачки преведувач загинале денеска во багдад, соопшти порпарол на американските сили во Ирак. Врз возилотот во кое тие се наоѓале е фрлена импровизирана бомба, а потоа е отворен оган.
XS
SM
MD
LG