Достапни линкови

Чеченија: Убиени шест руски војници


Шест руски војници се убиени а осум ранети во судирите со чеченските бунтовници во југозападниот дел на Чеченија. Воени извори соопштија дека во борбите се убиени тројца милитанти, а еден е заробен.
XS
SM
MD
LG