Достапни линкови

Приштина: Во тек истрага за двете ноќешни експлозии


Полицијата во приштина спроведува обемна истрага за двете ноќешни експлозии во тој град. Врз зградата на основниот суд во Приштина непознато лице испукало ракетен фрлач изјави за Бета порпаролот на меќународната полиција Андреа Ањели. Тој додаде дека втората експлозија се случила на паркингот пред полициската станица во истата населба.
XS
SM
MD
LG