Достапни линкови

Приштина: Екс финскиот премиер Хари Холкери ќе биде нов шеф на мисијата на ОН на Косово


Поранешниот фински премиер Хари Холкери ќе биде новиот шеф на мисијата на Обединетите Нации на Косово. Ова синоќа го јави шведската агенција ТеТе.
XS
SM
MD
LG