Достапни линкови

Ница: 16 повредени во две одделни експлозии


16 лица се повредени во две одделни експлозии пред централниот трезор и дирекцијата за царина во центарот на Ница. Полицијата соопшти дека сеуште никој не презел одговорност за овие криминални акти извршени во текот на ноќта.
XS
SM
MD
LG