Достапни линкови

Ерусалим: Попладнево средба Шарон - Абаз


Спроведувањето на патната мапа за мирот ќе биде во фокусот на разговорите меѓу израелскиот и палестинскиот премиер Ариел Шарон и Махмуд Абаз, закажани за попладне. Според најавите Шарон ќе побара од Абаз сузбивање на палестинските милитантни групи.
XS
SM
MD
LG