Достапни линкови

Багдад: Убиени двајца американски војници, а еден ранет


Двајца американски војници се убиени, а еден е ранет денеска во Ирак, во гранатирањето на воен конвој во близина на градот Тал Афар. И последниот инцидент се случи во таканаречениот сунитски триаголник – што ја опфаќа областа северно и западно од Багдад и каде се смета дека се сконцентрирани приврзаниците на Садам Хусеин.
XS
SM
MD
LG