Достапни линкови

Ерусалим: Утре средба Шарон - Абаз


Израелскиот премиер Ариел Шарон и неговиот палестински колега Махмуд Абаз ќе се сретнат утре, потврдено е од двете страни. Разговорите, како што се очекува, треба да бидат фокусирани врз израелското повлекување од палестинските територии.
XS
SM
MD
LG